Avcı ile Aslan

avci ile aslan2

Avcı ile Aslan Masalı

Avcının biri bir gün avlanmaya çıkmış. Adamın avcılıkta çok usta olduğunu bilen hayvanlar korkuyla kaçışmışlar. Her biri bir yere saklanmış ama aslan: -“Ben hiç kimseden korkmam. Geleceği varsa göreceği de var” demiş, ve avcının karşısına geçip meydan okumuş. Avcı yayını germiş aslana nişan almış. Ok yaydan fırlamış ve gidip aslanın sırtına değip geçmiş.

Avcı demiş ki: -“Bu benim habercimdir. Önce habercim gelir. Onun ardında da ben gelirim bilesin.” Canı fena halde yanan yaralı aslan, pabucun pahalı olduğunu görünce tabanları yağlamış. Aslanın kaçtığını gören tilki söylemiş: -“Sen niye kaçıyorsun? Sen avcıdan daha güçlüsün. Onu yere sermen işten bile değil. Dönde haddini bildir şunun” -” Yooo. Ben canımı sokakta bulmadım. Habercisi böyle can yakan birinin kimbilir kendi nasıldır?”

Fabl türü masalların öncüsü ezop’un yazdığı, müşfik kenterin seslendirdiği Avcı ile Aslan masalının sesli/yazılı sunumuna bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Avcı ile Aslan Masalını dinlemek için aşağıdaki player tuşuna basınız.